• Facebook Social Icon

©2016 by Tree Of Veda טיפולים הוליסטים אוסקר ונועה. Proudly created with Wix.com

על הבלוג שלנו  > 

בלוג  Tree Of Veda

  • אוסקר ונועה

אנרגיות של שפע והתנהלות בשפע

שלום חברים וחברות,


רצינו לדבר הפעם על שפע.ביום בהיר אחד קיבלה נועה הזמנה להשתתף בקורס של 21 ימים של שפע. מדובר בקורס של דיפאק צ'ופרה (Deepak Chopra), שעובר במסגרת קבוצת וואטסאפ. בקורס יש מדיטציות מונחות ותרגול יומי, כאשר מתמקדים בהיבט אחד של שפע כל יום.


למרות שהיינו לפני ביקור הורים וגם מעבר דירה, כלומר שפע אירועים... נועה הסקרנית החליטה להצטרף לקורס ולהתחייב למלא את התרגולים היום יומיים במשך 21 ימים.


כך התחילה ההתמקדות שלנו בנושא השפע. חקירה והתנסות של 21 ימים בהתרכזות באנרגיית שפע. הקורס הסתיים עם הרבה שפע שהגיע, הרבה למידה והרבה מסקנות. אנחנו רוצים לחלוק עימכם.ן את מה שעבר ועלה לנו בתהליך השפע.


מה זה שפע?


לפי ההגדרה המילונית שפע הוא: "כמות רבה; עושר; רווחה".


בתקופה זו נראה שהמילה שפע מייצגת תרבות ומציאות בה העולם המערבי חי. כולנו מתמודדים עם שפע בצורה כזו או אחרת, למשל שפע חומרי, שפע של מידע, שפע גירויים, שפע של אפשרויות, שפע של פתרונות ועוד ועוד.


כלומר, שפע מציין מצב מסוים או יש שיגדירו כאנרגיה מסוימת. כמו כן, שפע יכול להגיע בצורות רבות ומגוונות.


הקסם של שפע הוא בכך שמדובר במצב תודעתי של שפע, שיכול להוליד סיטואציות של שפע או חיים של שפע ללא קשר לכסף או למצב חשבון הבנק שלנו.


שפע יכול להתבטא גם במצב חומרי, גם רגשי וגם רוחני


דוגמא לכך היא שפע חברתי, במצב בו לאדם יש שפע של חברים הם יכולים לעזור ולתמוך בו במשאבים חומריים, רגשיים ומנטליים. בכך שפע חברתי יכול להוות הון לאדם מעבר לכל כסף שירוויח בשעות עבודה.


דוגמא נוספת היא השפע של תחום האוכל והתזונה, כיום בעולם המערבי אנחנו יכולים לבחור ביום יום בין שפע של אוכל וסוגי אוכל כמו בשרי, צמחוני, טבעוני, ללא גלוטן, אסייתי, ערבי, איטלקי ועוד ועוד.


אז שפע סובב אותנו תמיד, הפוטנציאלים האפשריים הם אינסופיים. פשוט לפעמים קשה לנו לראותו והחוויה שלנו היא דווקא של דלות ומחסור. אנחנו מרגישים הרבה פעמים שאין לנו מספיק כסף, אין לנו מספיק זמן, אין מספיק אהבה וכדומה. אבל זאת סך הכול אשליה. אנחנו חשים כך בגלל שחונכנו והורגלנו להסתכל דווקא על הדלות.

אבל באמצעות הפניית המבט אל השפע שקיים מסביבנו בכל מיני תחפושות, התמקדות בו לאורך תקופה, יכול להוליד תודעת שפע והבנה איך מתנהלים עם שפע בחיינו בצורה מטיבה ומאוזנת.


אז איך מתנהלים עם כל השפע הזה?


כמו תמיד לכל דבר בעולם כדור הארץ היפה שלנו יש יתרונות וחסרונות. כך גם להתנהלות של שפע. אחת מההתמודדויות החשובות כיום היא ההבנה כיצד להתנהל עם שפע.


ניתן לראות את זה בכמה רמות:


רמת האדם הפרטי למשל יכול להיפגש עם קושי להתנהל ביום יום עם תזונה מאוזנת ובריאה כאשר יש שפע חומרי של אוכל, שיכול דווקא לגרום לבלבול אצל האדם מרוב המגוון המוצע לו, או לפתח אצלו תסכול, חוסר סיפוק ובמקרים רבים יכול להוביל גם להפרעות אכילה שכיום נפוצות יותר ויותר עקב חוסר ידיעה איך להתנהל עם שפע האוכל והתזונה.


ברמה החברתית של התנהלות עם שפע, איך מחלקים את השפע בין כולם? למי מגיע מה? איך שומרים על הרמוניה עם שפע צרכני? ועוד...


על כן, נראה כי שפע היא בהחלט מילת מפתח חשובה בתקופה זו, ובייחוד לדור ה-Y. נראה גם שיש לנו צורך להבין ולפתח התנהלות בריאה דווקא עם המצבים של "יש" ו"יש הרבה", איך בוחרים? איך לא מגזימים? מהי הרמה הנכונה והבריאה של התנהלות עם שפע?


נראה שהתשובה לכך היא לראות את השפע בחיינו, על כל צורותיו וגווניו, להודות על השפע ולפעול עם השפע בצורה ההרמונית לנו. לא פחות ולא יותר. למצוא את הנקודה בה השפע מספק ולא מעמיס ומכביד עלינו. ונכון, בכל תחום ולכל אדם יש את הנקודה והאיזון המיוחד שלו :)


בסרטון למטה נועה משתפת על חווית קורס השפע שעברה ועל איך אפשר למנף את השפע הזה למצב חברתי הרמוני ומטיב.

מי שמעוניין.נת להצטרף ולהתנסות בקורס 21 ימים של שפע אפשר לפנות אלינו (ללא עלות כספית), לשאלות והארות אפשר לפנות בתגובות או בפרטי פה באתר או בדף הפייסבוק שלנו.שיהיה שפע הרמוני ומזין,

אוסקר ונועה :)