• Facebook Social Icon

©2016 by Tree Of Veda טיפולים הוליסטים אוסקר ונועה. Proudly created with Wix.com

על הבלוג שלנו  > 

בלוג  Tree Of Veda

  • אוסקר ונועה

A Onda אנחנו על הגל

שלום חברים וחברות,


בפעם האחרונה דיברנו על שפע ועל תהליך יצירת שפע, אז עם כל ההתכווננות הגיע השפע בשצף קצף: עברנו לאזור דרומי יותר בפורטוגל, לאלנטז'ו, עברנו 2 בתים, נועה טסה לביקור אקספרס בישראל, הכרנו חברים וחברות חדשים, אחיין של אוסקר היה בביקור ובזמן כל זה, פתחנו מסעדה.


כן כן, בתוך כל הכאוס, עלתה לה מן העבר מסעדה שבה התארחנו לבשל ערב טבעוני בנדודינו. כתבנו על החוויה הזאת פה.

שם המסעדה הוא A Onda, בתרגום מפורטוגזית זה אומר ה-גל. בהחלט גל וגל גדול שהגיע בהפתעה לחיינו והרים אותנו הישר לתוך המטבח 😊התגלגלות של גל

מרכז התרבות (ובתוכה המסעדה) A Onda, נפתח על מנת לשמש מרכז תרבות למחייה בת קיימא.


המרכז מכוון להתעסק בנושאים כמו פרמקלצ'ר, אנרגיה סולארית, מים, אקולוגיה, אוכל, קהילות, יחסים חברתיים וכו'. כלומר, במרכז יש אירועים שונים מהרצאות, מסיבות עם מוזיקת עולם, שירה מקודשת, יוגה, ריקוד , אירועים לילדים ועוד ועוד.


בגדול אפשר לומר שהמקום A Onda משמש כמרכז מפגש חברתי גלובלי. אנשים מכל רחבי העולם, בכל הגילאים, מינים, מעמדות כלכליים ואורחות חיים מגיעים ונפגשים למטרה לימודית או לקידום תרבות מחייה בת קיימא. בנוסף, המקום משמש כבמה ציבורית לכל מיני אירועים תרבותיים, פוליטיים וציבוריים. זאת מתוך רצון לקדם קשרים, ידע ומוצרים לקראת עתיד בר-קיימא. כך שאם אתם רוצים להשתמש במרחב (מרפסת, בית קפה, אולם) לכל סוג של התכנסויות, הופעות, סדנאות או יוזמות מוזמנים.ות ליצור קשר.גילוי נאות- A Onda בראשיתה הוקמה על ידי חבר קהילת תמרה. קהילה שכתבנו עליה בעבר, בסבב הקהילות שעשינו פה בפורטוגל. כך שגם מיקום מרכז התרבות והמסעדה נמצא ליד קהילת תמרה בכפר ריליקש (Relíquias, Beja, Portugal), כפר קטן ומקסים שנמצא במרחק קצר מהחופים.


אנחנו על הגל

אז איפה אנחנו משתלבים בגל/A Onda? במטבח כמובן !


המרכז בנוי מ2 קומות, ויש גם מסעדה שממוקמת בקומה ה-2 עם מרפסת מעץ ענקית שצופה על הטבע היפה והרגוע של אלנטז'ו.המסעדה בנויה כמרחב למפגשים חברתיים, לעבודה אונליין עם אחלה אינטרנט, ומקום לקבל השראה ולנוח קצת בטבע.
אוסקר קיבל הצעה לנהל את המטבח ולבשל במסעדה, כך שהמרכז ייתן השראה גם לתזונה בת קיימא. ו-הסכמנו.


הבישול של אוסקר מושפע מלימודי הרפואה ההודית (איורוודה), מחקירתו לגבי בישול בכלל בתרבויות עתיקות, מניסיונו בבישול במטבחים שונים ובכלל מאהבתו למטבח ולאוכל. כיום אוסקר מתעסק בתזונה בת קיימא.


תזונה בת קיימא מתרכזת בשימוש המשאבים הקיימים כדי לענות על צורכי האדם לצד שימור הסביבה.

כך הבישול של אוסקר משלב את השפע שקיים היום בתחום האוכל עם המודעות של תזונה מאוזנת ובריאה לאדם ולסביבה.


וכך במחוז אלנטז'ו, ב- A Onda נוצר לו בניצוחו של אוסקר כשף מטבח מגוון, שלא שולל אוכל מסוים אלא מתרכז באיך אפשר לאכול מזון בצורה בריאה לגוף, לנפש ולסביבה. המטבח מתרכז בשימוש במוצרים איכותיים, באוכל פשוט ומקומי והפיכתו למנה מאוזנת ובריאה.אז בתכלס מה יש לאכול ב A Onda?


במטבח של המקום, אוסקר מבשל ויוצר אוכל המבוסס על מוצרי המקום ומושפע ממטבחים שונים בעולם. ברור שזה אומר שיש הרבה אוכל ישראלי - יש חומוס, שקשוקה, חציל בטחינה ועוד… יש גם הרבה אוכל הודי, קארי, דאל ועוד ויש גם אוכל פורטוגזי כמו בקליאו (מפורטוגזית: Bacalhau) ועוד. בערבים פותחים את הטאבון ואז יש גם פיצות ומאפים טעימים.כל יום מתרכז המטבח לספק אוכל איכותי ומאוזן עם מנות צמחוניות, טבעוניות ובשריות. כך שכל אחד יוכל להרגיש חופשי לאכול כרצונו, אנחנו דואגים שהמנה תהיה בת קיימא ובריאה. וכן גם המחיר של המנות מתחשב בסביבה ובאדם 😊


אה ויש גם קינוחים חלקם רגילים וחלקם טבעוניים, עוגות ועוגיות, כולם טעימים מאוד !
לומדים לגלוש במטבח

כמובן, שבכל הסיפור הזה השתלבתי אני ונכנסתי לראשונה למטבח במסעדה, אני לומדת כל יום עוד ועוד, עד כה אני יכולה לשתף שוואלה חיי המטבח הם מהירים, מגוונים, מלאי מידע ומלאי אדרנלין. אני זורמת על הגל הגבוה הזה ומנסה לגלוש בהכי אלגנטיות.


יש ימים שהגלישה שלי פחות אלגנטית, בכל זאת אני מתפקדת בתור סו-שף שהניסיון היחיד שיש לי הוא בישול ביתי (שגם במהלך נדודינו בשנים האחרונות הפך לבישול בבית נע ונד).

אז זה דורש מאוסקר המון (המון המון) סבלנות וממני הרבה השקעה, ריכוז ולמידה מהירה. בהחלט שיעור מאזן לכל אחד.ת מאיתנו ולזוגיות זה בכלל שיעור מטעמים 😊


מזמינים להגיע אלינו, ליהנות מאירועי התרבות של המרכז, ליהנות מאוכל טעים, פשוט ומאוזן, ליהנות ממרחב עבודה שקט ומלא השראה, אולי תמצאו שיתוף פעולה עסקי, אולי תמצאו חבר.ה, ואולי פשוט תיהנו ממנוחה טובה.
שולחים גלים של אהבה,

נועה ואוסקר :)