אמסטרדם קצת אחרת...

September 22, 2016

 

אז מה אמסטרדם כבר אמרנו?

 

 

טסנו מישראל לאמסטרדם בטיסה שארכה כארבע שעות, עם החברה איזיג’ט (easyjet), הטיסה עברה חלק, בלי עיכובים ובנעימות. פה המקום לציין שחברת איזיג’ט בהחלט נותנת תמורה למחיר שלה, טסנו מספר פעמים עמה ובהחלט מומלץ להשתמש בשירותי החברה.

 

כבר בטיסה אפשר היה להרגיש את הקוסמופוליטיות בקהל הטסים. קהל ססגוני, יפה, מצעירים עד זקנים, אנחנו התיישבנו ליד בחור שנולד בנצרת וחי כבר 25 שנים בהולנד. החיבור היה מדהים, במיוחד בין הגברים שבחבורה כי למרבה הפלא שניהם מבלים את רוב זמנם ועיסוקם הוא במטבח. פטפטנו במהלך ארבע שעות וחלקנו וויסקי משובח מתוצרת גלן מורנז'י. עם הגעתנו לסכיפהול (נמל התעופה), נפרדנו לשלום מחברנו שנסע הביתה לעיר המקסימה חאודה ואנחנו פגשנו את חברתנו והמארחת שלנו ונסענו ברכבת לעיר.

 

התחבורה באמסטרדם ובכלל בהולנד מאוד קלה להבנה ונוחה. פשוט תענוג להשתמש בה ובשירותיה האדיבים. החיסרון היחידי הוא המחיר לתיירים שיחסית גבוה לעומת בעלי מנוי שמקבלים מחירים נמוכים מהמחיר המקורי. עם זאת, קיימות כל מיני דרכי חיסכון באמצעות בחירה חכמה של כרטיס לכל היום או למספר ימים, אז המחיר לנסיעה זול יותר מאשר כרטיס חד פעמי. 

 

בקיצור, לאחר נסיעה קלילה, מלווים בחברה המקסימה, הגענו לדירה, התמקמנו, הכנו ארוחת ערב דשנה (כראוי לנו), שלוותה בבקבוק יין צ'ילאני טוב ושקענו להשלמת פערים בשיחה מעורבבת בעברית, אנגלית, רוסית וקצת הולנדית, בהרבה צחוק ושמחה המשכנו לתוך הלילה. כך פתחנו את טיולנו בעיר האלטרנטיבות האינסופיות.

 

הנה כמה תמונות מהארוחות דשנות שהכנו בבית. אלטרנטיבה לאוכל איכותי, טעים ובזול:

למחרת היום, המארחת הנפלאה שלנו ארגנה פיקניק בפארק (אוסטר פארק) מהמם שנמצא ליד ביתה. חבורת הפיקניק הורכבה, בניצוחה של מארחתנו כמו בפאזל, מכול מיני אנשים מרחבי העולם (תורכיה, איראן, אוקראינה, הולנד, אנגליה, קנדה, מצריים וכמובן נציגכם הישראלים). כבר שם התחלנו להבין משהו בקשר לאמסטרדם ולאלטרנטיבה. מבחינתנו המפגש הקוסמופוליטי שיצר חוויה א-פוליטית כבר גילה פן אלטרנטיבי באוויר. 

 

ראינו לכך המשך בהתייחסות והמחשבה על האוכל. מבלי שאלות מיותרות היה ברור לכולם שיש צורך באוכל בשרי וטבעוני כאחד. שוב עלה ניחוח האלטרנטיבה כמובנת מאליה באוויר. נראה כי האנשים מקבלים את דעותיו של האחר מבלי ויכוח האם יש צורך בכך או לא אלא פשוט AS IS. או אם תרצו בעברית למה לא? אז הברביקיו היה אומנם עם הרבה בשר, אך ללא שאלה היה גם ברביקיו טבעוני עם נקניקיות והמבורגרים טעימים ממש מסויה ומחיטה. אנחנו תרמנו לאירוע חומוס מעשה ידינו שבושל באותו הבוקר ומצרכיו נרכשו מהחנות המרוקאית ליד בית המארחת. חייבים לציין שהחומוס היה הכוכב של הארוחה וחוסל על ידי כל יושבי הברביקיו. אז המפגש החברתי היה מדהים, מפגש ללא עכבות, ללא שיפוט מיותר, פשוט אנשים שבאו ליהנות, יום נחמד ומזג אוויר מדהים וזהו. פשוט ככה, בפשטות ובקלות. אחלה בילוי.

 

 

 

 

 

 

 

 

ארכיון:

Please reload

תגיות:

פוסטים אחרונים:

Please reload

  • Facebook Social Icon

©2016 by Tree Of Veda Proudly created with Wix.com