הולנד בדרך הוופינג (WWOOFers)

October 21, 2016

נחזור לרגע ונספר על החלטתנו להכיר את הולנד שמעבר לבועת אמסטרדם המתקתקת והיפה.

הסתקרנו לבדוק מה מתרחש מחוץ למטרופולין, בפרברי הולנד, האם שם נמצא אלטרנטיבות מעניינות לאורח חיים? ואיך בכלל חיים שם המקומיים?

 

את האמצעי לספק את אותה סקרנות מצאנו באתר וופרס (WWOOFER- World Wide Opportunities on Organic Farms:).

 

מדובר באתר קל להבנה ונעים למשתמש, רעיון האתר הוא לקשר בין מגדלים וחוות אורגניות למתנדבים המעוניינים לעזור בצורות שונות (גינון, עזרה לקהילה, טיפול בחיות וכד'). תמורת הירשמות של 20 יורו לשנת חברות מציע האתר אפשרות למצוא חוות או קהילות שמחפשות מתנדבים תמורת הלנה והארחה (אוכל וכד').

הנה קישור למי שמתעניין: http://www.wwoof.net/ מומלץ בחום.

 

והנה סרטון הסבר קליל: 

 

 

חשוב לציין שקיימים אתרי וופינג נוספים וניתן למצוא את תופעת המתנדבים בכל רחבי אירופה. במדינות שונות באירופה יש אתרים שונים, לכן יש למצוא את אתר הוופינג הרלוונטי לכם, החיפוש הכי קל הוא דרך גוגל עם מילות מפתח WWOOF ושם המדינה בה אתם מחפשים להתנדב. כמו כן, לעיתים כן נדרש תשלום סמלי עבור השהות או תמורה כמו להביא אוכל לתרנגולות (אמיתי :)! ).

בנוסף, כדאי לבדוק לגבי וופינג מבעוד מועד, כמו כן יש מקומות שגם מוכנים לארח משפחות, מקומות שעובדים בצורה קהילתית עם קהילות שוליים ועוד שלל אפשרויות.

 

 

נחזור לטיולנו, המקום שאליו הגענו ניקרא Vorden Henglo GLD. שממוקם במזרח הולנד, כשעתיים נסיעה מאמסטרדם ברכבת. קרוב לגבול גרמניה. אנחנו בחרנו במשק אוטרקי (חווה עצמאית) קטן, שמנוהל על ידי אישה, שמקצועה הוא הילרית ומטפלת אלטרנטיבית.

 

 

בהגיענו נגלה מקום מדהים ביופיו. משק קטן וצנוע, שמכיל גינת ירק, לול תרנגולות קטן וכמה חתולים ומשתרע על כ-4 דונם. המארחת שלנו, מתגוררת לבדה בבית מקסים במשק, בית עץ, מלא בכלי נגינה ועציצים. מארחתנו התגלתה כאישה נחמדה מאוד, עם שליטה מעולה באנגלית, שקיבלה אותנו לביתה בזרועות פתוחות, דאגה למצרכים אורגניים, ובעצם העברנו את השבוע בעזרה במשק הבית, בגינון, בדאגה לחיות, ואפילו בשמירה על הבית והמשק בהיעדרה בסופשבוע.

 

 

קצת על הסביבה, המשק היה ממוקם בסביבה של חוות, כלומר מסביב היו בעיקר מרחבים רחבים וירוקים, חיות ויופי. בנוסף, המשק היה במרחק 2 דקות הליכה מאגם גדול ויפהפה, מקום שובה לב לישיבה, קמפינג או לתרגול יוגה ומדיטציה נעים ומלא השראה. מבחינת ישוב קרוב נמצא המשק במרחק 5 ק"מ. ניתן להגיע ליישוב בטרמפים, או באופניים (שסיפקה המארחת) או ברגל. הישובים הסמוכים למקום היו עיירות אירופאיות טיפוסיות, קטנות, נקיות, עם בתים יפים ומטופחים היטב. כנסייה מרשימה במרכז העיירה, המון בתי קפה, מאפיות וחנויות חמודות.

 

יש לציין, שלהפתעתנו, התנסות הוופינג שארגנו לעצמנו הייתה בהחלט שווה ומעניינת. נהנינו מחופשה פסטורלית, ללא תשלום, תמורת עבודת כפיים קלה שלפי דעתנו רק העשירה את החוויה. כמו גם הקנתה לנו אפשרות להכיר מבפנים את חיי היום יום של ההולנדים, בשהותנו במחיצת המארחת, ערכנו ארוחות משותפות, עבדנו יחד בגינה, בילינו עם החיות, הסתובבנו בסביבה, החלפנו מידע על רפואה אלטרנטיבית והכרנו טכניקות חדשות לעבודה רוחנית.

 

בהחלט חוויה מומלצת בחום, לאנשים שמחפשים משהו קצת שונה. לאחר שבוע בו ספגנו טבע, ועבודה בריאה, בשילוב מזג אוויר מדהים, שבנו לאמסטרדם ליומנו האחרון בהולנד על מנת להיפרד כמו שצריך מהולנד לפני המעבר לפורטוגל.

 

למה פורטוגל דווקא? על כך כבר נרחיב בפרק הבא...

שולחים אהבה אלטרנטיבית, מאירה וזורמת הישר מלבנו ללבכם,

אוסקר ונועה :)

ארכיון:

Please reload

תגיות:

פוסטים אחרונים:

Please reload

  • Facebook Social Icon

©2016 by Tree Of Veda Proudly created with Wix.com